fbpx

NEWS:

Podziękuj Pszczole – otwarcie pasieki edukacyjnej

Białe ule pasiei edukacyjnej

Zdjęcie: Wydawnictwo Pasieka

Apikultura to fundacja, której głównym zadaniem jest promowanie wiedzy o pszczołach wśród dzieci i młodzieży. W tym roku rozpoczęła ogólnopolską kampanię Podziękuj Pszczole, a w jej ramach drugiego sierpnia została otwarta pasieka edukacyjna w Kleczy Dolnej.

Wśród pól, blisko brzozowego zagajnika, stanęło trzynaście białych uli, dzięki którym nie tylko dzieci i młodzież będą mogli uczyć się o pszczołach, lecz także dorośli. Pszczoły są bowiem ważnym elementem ekosystemów, a od ich życia w dobrym zdrowiu zależy 70% produkcji żywności. Ponadto pszczoła miodna to niesamowity gatunek, tworzący złożone społeczności, który po prostu warto poznać – pasieka edukacyjna fundacji Apikultura będzie do tego idealnym miejscem.

Jednak nie tylko o czystą naukę chodzi – miód, który zostanie pozyskany z białych uli zostanie podarowany różnym organizacjom pożytku społecznego. W tym roku pierwsze wytworzone w pasiece 100 kg miodu trafi do Centrum Diagnozy i Terapii „Promyczek”, którego pracownicy prowadzą kompleksową diagnozę i terapię noworodków i dzieci, a także dorosłych.

Pasieka w Kleczy jest częścią kampanii społecznej Podziękuj Pszczole, polegającej m.in. na ukazaniu, jak wiele produktów spożywczych zależy od pszczoły miodnej, ale nie tylko! Podczas akcji eksperci zwracają też uwagę na trzmiele, miesierki, murarki i inne owady należące do rodziny pszczół, które wpływają na nasze życie. Każdy może wziąć udział w kampanii! Wystarczy zrobić zdjęcie produktu spożywczego, za który jesteśmy wdzięczni pszczole miodnej i podpisać je (na Instagramie lub Facebooku) z # lub @ PodziekujPszczole. W media społecznościowe nie musimy wstawiać wyłącznie fotografii owoców i warzyw – pamiętajmy, że bez pomocy pszczół nie usmażylibyśmy naleśników (rzepak jest przez nie zapylany), nie nosilibyśmy dżinsów (tak, bawełnę też zawdzięczamy owadom) czy pili porannej kawy! Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w akcji. Podczas otwarcia pasieki edukacyjnej to właśnie temat zależności od pszczół był na ustach wszystkich.

Czytaj także: Już za chwilę - Apimondia!

Pasieka edukacyjna znajduje się w środku pól i zagajników – nie powstrzymało to jednak znamienitych gości od dotarcia na miejsce.

Spotkanie rozpoczął występ muzyczny ambasadorki kampanii Podziękuj Pszczole, Klaudii Borczyk – w 2023 r. ukazał się jej singiel „Bez Pszczół”, który w sposób metaforyczny mówi o miłości i… pszczołach. Artystka zauważyła bowiem, że zarówno bez głębokich uczuć, jak i bez pszczół życie jest co najmniej bardzo ciężkie, jeśli nie niemożliwe. Ta skromna, ale utalentowana osoba uświetniła swoim głosem wydarzenie, śpiewając kilka piosenek. Tutaj warto zaznaczyć, że Klaudia to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a ponadto jest laureatką odcinka „Szansy na Sukces” oraz uczestniczyła w The Voice of Poland.

Teresa i Klaudia Borczyk

Zdjęcie: Klaudia Borczyk (z lewej) i redaktorka naczelna Wydawnictwa Pasieka, Teresa Kobiałka. 

Po występie Klaudii Borczyk wydarzenie poprowadziła Angelika Wielgus-Lach (autorka kanału z wywiadami Kulisy Sukcesu), która przedstawiła partnerów i ambasadorów kampanii. W otwarciu pasieki edukacyjnej uczestniczyli m.in. prof. dr hab. Zbigniew Kołtowski (Instytut Ogrodnictwa, Zakład Pszczelnictwa w Puławach) czy prof. dr hab. Aneta Strachecka (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Nie sposób wymienić wszystkich ważnych osób, które pojawiły się w Kleczy.

Po przedstawieniu gości głos zabrali Barbara i Tomasz Łysoniowie, którzy opowiedzieli o misji firmy Lyson, a także fundacji Apikultura i akcji Podziękuj Pszczole. Podkreślili, że za ich życiem i pracą stoją wartości rodzinne – relacje międzyludzkie, tworzenie zespołów i odpowiadanie na potrzeby innych są ich pasją i fundamentem. Angażują się zwłaszcza w edukację najmłodszych, dzięki którym przyszłość pszczelarstwa, ale także ludzi, będzie zabezpieczona. Podkreślili także, że nie osiągnęliby żadnej z tych rzeczy, gdyby nie zaangażowany, zespół pasjonatów z firmy Lyson i fundacji Apikultura. W głosie Barbary i Tomasza słychać było wdzięczność dla wszystkich, którzy im pomagają.

przeciecie wstęgi

Zdjęcie: Oficjalne otwarcie pasieki edukacyjnej. Od lewej: Małgorzata Targosz-Storch, Barbara Łysoń, Agata Janosz-Jarzyna, Tomasz Łysoń i Katarzyna Łysoń-Wiktor.

Następnie Tomasz Łysoń (prezes firmy Lyson), Barbara Łysoń (prezeska Fundacji Apikultura), Katarzyna Łysoń-Wiktor (właścicielka strony oryginalneprezenty.pl należącej do firmy Lyson), Agata Janosz-Jarzyna (przedstawicielka andrychowskiego Centrum Diagnozy i Terapii „Promyczek”) oraz Małgorzata Targosz-Storch z wydziału promocji gminy Wadowice (Gmina Wadowice objęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem) oficjalni otwarli pasiekę edukacyjną, przecinając czerwoną wstęgę. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się rozmowy w kuluarach – także z ambasadorami kampanii Podziękuj Pszczole. Należy do nich m.in. prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Stanisław Brach, który tworzy pszczelarskie rzeźby z porcelany. Jest on od dawna związany z fundacją Apikultura, ponieważ przyświecają mu podobne cele – edukuje o pszczołach. Ponadto zdobył złote medale za prace z wystawy „Miodem Płynące” na 45. i 46. międzynarodowym kongresie organizacji Apimondia (największego międzynarodowego stowarzyszenia pszczelarskiego zrzeszającego krajowe związki pszczelarskie z ponad 80 krajów).

Kolejną artystką prezentującą na miejscu swoje niezwykłe prace była Beata Bojda – stylistka ubioru i makijażu, kostiumografka filmowa oraz projektantka mody, publikująca prace w czołowych pismach branżowych. Podczas wydarzenia modelki nosiły jej stylizacje i papierowe wiany inspirowane kwiatami i roślinami miododajnymi. Z Apikulturą współpracowała wcześniej, tworząc wystawę Bees & Flowers (Pszczoły i Kwiaty).

Bojda

Zdjęcie: Artystka Beata Bojda podczas stylizowania modelki.

Wśród ambasadorów kampanii, którzy pojawili się na wydarzeniu, nie zabrakło także ekspertów – Mariusza Opoki (pszczelarza z dziada pradziada, dyplomowanego mistrza pszczelarskiego i eksperta w zakresie kontroli jakości miodów) oraz Tomasza Petryki (założyciela polskiej pasieki w Tanzanii, popularyzatora nauki pszczelarskiej i wielkiego pasjonata pszczelarskich podróży).

Ponadto w czasie wydarzenia gości karmił miodowymi specjałami ambasador, kucharz Tomasz Królikowski, znany z programu Pytanie na Śniadanie. Mistrz kulinariów przygodę z gotowaniem rozpoczął dwadzieścia lat temu w jednej z z najlepszych włoskich restauracji w Polsce – Villa Toscania, gdzie szkolili go kucharze z Mediolanu.

rzeźba Bracha

Zdjęcie: Rzeźba Stanisława Bracha prezentowana w pasiece edukacyjnej.

A oprócz tych wszystkich zaangażowanych w pszczelą sprawę osób między gośćmi przechadzała się Kala – ulubienica dzieci (których oczywiście nie zabrakło na wydarzeniu – w końcu otwierano pasiekę edukacyjną!). Kala to kukiełka, która od kilku lat opowiada najmłodszym o pszczołach na kanale YouTube „Kala i pszczoły”. Ponadto dzieciaki próbowały różnych miodów i przysmaków pszczelarskich, a zajmowały się nimi niezawodne animatorki z Apikultury!

Obok nowej pasieki stanęły oryginalne rekwizyty z filmu „Rój” Bartka Bali, który miał swoją premierę w tym roku. Firma Lyson wspierała powstawanie tego dzieła, w którego promocji i powstawaniu wzięły udział też takie osoby jak Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos, Katarzyna Nosowska i Natalia Szroeder.

Otwarcie pasieki edukacyjnej było przyjemnym, rodzinnym wydarzeniem, podczas którego doceniliśmy nie tylko trud pszczół, lecz także zaangażowanie ludzi w pracę i krzewienie wiedzy o owadach zapylających. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze osoby, które pamiętają, że prawdziwy sukces można osiągnąć tylko dzięki wspólnej pracy – tak jak w rodzinie pszczelej!

 


z Polski

08-07-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Porady: Kremowanie miodu

z Polski

05-07-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Porada – lipcowe odkłady

z Polski

04-07-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

„Pasieka” wspiera PLLuM!

z Polski

25-06-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

O świcie matki

z Polski

21-06-2024, Szymański Emil Mariusz - avatar Szymański Emil Mariusz

Problemy z refundacjami pszczelarskimi - analiza

z Polski

18-06-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Bezpłatne badanie węzy

z Polski

06-06-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Youtuber kontra firma Lyson

z Polski

15-05-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Jaja jako narzędzie oceny sytuacji w ulu

z Polski

07-05-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Czy nasze etykiety są zgodne z prawem?

z Polski

24-04-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kontrola miodów 2024 – znowu dużo kar

z Polski

24-04-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kradzież uli w Dobrczu

z Polski

23-04-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Żar w podkurzaczu gaśnie. Co robić?

z Polski

11-04-2024, Kobiałka Teresa  - avatar Kobiałka Teresa

Apilandia w nowej odsłonie

z Polski

03-04-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Szerszeń azjatycki - blisko Polski

z Polski

26-03-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Szop pracz – zagrożenie dla pasiek?

z Polski

12-03-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Konradów – kradzież uli

z Polski

04-03-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Najlepsze polskie miody zostały wybrane!

z Polski

01-03-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Jak wybrać miejsce pod pasiekę?

z Polski

28-02-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

O balsamie pyłkowym

z Polski

14-02-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Święty Walenty patron… pszczelarzy?

z Polski

19-01-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pasieka gra z WOŚP!

z Polski

18-01-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Mead Madness Cup 2024!

z Polski

17-01-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Miód odsklepinowy – kwestie prawne

z Polski

09-01-2024, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Matka czy królowa? Wyniki ankiety

z Polski

20-12-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dofinansowania dla lubelskich pszczelarzy

z Polski

15-12-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

61. Naukowa Konferencja Pszczelarska 

z Polski

09-11-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dofinansowania dla pszczelarzy na 2024 r.

z Polski

27-10-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Historia pewnego pszczelarskiego zdjęcia

z Polski

28-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczoły dla Afryki

z Polski

25-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Festiwal Kultury Pszczelarskiej

z Polski

20-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wielka Aukcja dla Pszczół

z Polski

18-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Umyślne podpalenie pasieki w Marysinie

z Polski

12-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Będą zmiany na etykietach z miodem

z Polski

11-09-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zadrzechnia i pszczoła miodna

z Polski

18-08-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Przepis na miód pitny

z Polski

09-08-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Finansowa pomoc dla pszczelarzy 2023

z Polski

31-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Karczowiska po raz XIX

z Polski

26-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczołobójstwo

z Polski

25-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Już za chwilę – Apimondia!

z Polski

11-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Trzy przepisy na letnie napoje z miodem

z Polski

11-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zostań Mecenasem Pszczół

z Polski

04-07-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczoły Karpackie – nasi dobrodzieje

z Polski

28-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pasieka edukacyjna w Harmężach

z Polski

28-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Lot trzmiela przerwał jazdę

z Polski

20-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kurs „Rzeczoznawca chorób pszczół”

z Polski

15-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Schwytano złodzieja miodu

z Polski

12-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Film „Rój” – wolność to iluzja

z Polski

05-06-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wrocław sieje łąki – edycja 2023

z Polski

31-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Co dalej ze strzelnicą w Łukowie?

z Polski

29-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Jak niezapominajka puszcza oczko

z Polski

23-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Liczba uli w Unii Europejskiej

z Polski

23-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kampania społeczna Podziękuj Pszczole

z Polski

22-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Spadek cen miodu

z Polski

19-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Almette sieje łąki

z Polski

19-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Hotel dla murarek obok Muzeum Zamoyskich

z Polski

12-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Piknik Rodzinny – Dzień Pszczoły

z Polski

10-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Światowy Dzień Pszczół w Wadowicach

z Polski

08-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

We Wrocławiu o miodzie

z Polski

05-05-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczelarzu wypełnij ankietę!

z Polski

19-04-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Strzelnica w Łukowie zdewastowana

z Polski

18-04-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Z Ukrainy napływa miód techniczny

z Polski

17-04-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Nie każdy niedźwiedź kocha miód?

z Polski

04-04-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Martwe pszczoły na chodniku w Lublinie

z Polski

31-03-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pamiętaj o zgłoszeniu wymiany matek!

z Polski

24-03-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Bee Press Photo 2023

z Polski

14-02-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pieniądze na ochronę zapylaczy

z Polski

27-01-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Rekord pszczelarek

z Polski

27-01-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ósmy obcy pasażer nosema

z Polski

13-01-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Polska pomaga libańskim pszczelarzom

z Polski

09-01-2023, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

W Inwałdzie skradziono ule

z Polski

05-01-2023, Kobiałka Teresa  - avatar Kobiałka Teresa

60 Naukowa Konferencja Pszczelarska

z Polski

20-12-2022, Kobiałka Teresa  - avatar Kobiałka Teresa

Profesor Jerzy Woyke nie żyje

z Polski

13-12-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zwiększenie dopłat do rodzin pszczelich

z Polski

13-12-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zwycięzca konkursu o 5000 zł

z Polski

06-12-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Europejskie pszczelarstwo tkwi w kryzysie

z Polski

05-12-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Intensywnie działają dla pszczół

z Polski

21-11-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Skradziono całą pasiekę

z Polski

15-11-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Malenin – skradziono rodziny pszczele

z Polski

03-11-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Mead Madness Cup 2023

z Polski

17-10-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

W Rudnie spłonęły pszczoły

z Polski

27-09-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Blada pszczoła w ulu

z Polski

21-09-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczela żałoba po królowej Elżbiecie

z Polski

20-09-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kradzież uli w Starych Lipinach

z Polski

30-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Beczki pełne syropu skusiły pszczoły

z Polski

29-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Święto polskich pszczelarzy

z Polski

29-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Rekordowa sprzedaż cukru

z Polski

19-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dentsu zbiera miód

z Polski

17-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Konsorcjum pszczelarskie w Kluczborku

z Polski

12-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Miodowy odcisk palca

z Polski

09-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pasieka Sosenka okradziona!

z Polski

03-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zostań pszczelarzem roku!

z Polski

03-08-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Parafina w wosku

z Polski

21-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ule z recyklingu… po raz kolejny!

z Polski

21-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczoły zjadają maliny

z Polski

20-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wypadek przez pszczołę?

z Polski

14-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kradzież pasieki w Bogatyni

z Polski

08-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Przychodzi pszczoła do lekarza... 

z Polski

08-07-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Miedziowe pszczoły!

z Polski

28-06-2022, 2025-02-01 Andrzej Karwacki - avatar 2025-02-01 Andrzej Karwacki

Projekt BeeGen - materiały szkoleniowe

z Polski

13-06-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dwa miliony dla pszczelarzy

z Polski

07-06-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Rajd rowerowy „Od pasieki do pasieki”

z Polski

02-06-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Światowy Dzień Pszczół w Otwocku

z Polski

31-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ktoś zniszczył 120 uli

z Polski

30-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Elektryzująca gadka roślin

z Polski

30-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Piknik Przyjaciele pszczół

z Polski

26-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Perfidne zniszczenie uli

z Polski

25-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Światowy Dzień Pszczół w Banku Pekao

z Polski

18-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kradzież uli w Goniczkach

z Polski

11-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kurs pszczelarski w Wilanowie

z Polski

04-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Kradzież uli w Ludźmierzu

z Polski

04-05-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Chronić pszczoły – racjonalnie

z Polski

26-04-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Praca dla pszczelarzy z Ukrainy

z Polski

19-04-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Nowa sztuczka fałszerzy miodu

z Polski

25-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

6081 zł dla Ukrainy!

z Polski

18-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Złapano zabójcę pszczół

z Polski

18-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Świetne inicjatywy w Sosnowcu

z Polski

18-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

W Sosnowcu budzą pszczoły

z Polski

09-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dopłaty dla pszczelarzy

z Polski

08-03-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Mead Madness Cup 2022

z Polski

04-03-2022, Kobiałka Teresa  - avatar Kobiałka Teresa

Wydawnictwo Pasieka dla Ukrainy

z Polski

15-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Bezpłatne szkolenie w Wojnowie

z Polski

21-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ochrona pszczoły Augustowskiej

z Polski

22-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Bee Press Photo i Bee Art 2022

z Polski

22-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Konkurs o 5000 zł edycja 2022

z Polski

16-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Greckie pączusie z miodem

z Polski

15-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Trzysta tysięcy dla pszczelarzy

z Polski

15-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zabił pszczoły, wychładzając gniazda

z Polski

15-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ucząc o pszczołach

z Polski

15-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Bezpłatne wykłady pszczelarskie online

z Polski

14-02-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wydawnictwo Pasieka wspiera strażaków

z Polski

31-01-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Praktyki współistnienia

z Polski

24-01-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dofinansowanie dla rolników-pszczelarzy!

z Polski

03-01-2022, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczelarstwo to stan umysłu

z Polski

27-12-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wypadek ciężarówki z miodem

z Polski

01-12-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Małopolski szlak miodem płynący

z Polski

26-11-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Mead Madness Cup

z Polski

08-11-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

O pszczołach w Ustroniu Morskim

z Polski

08-11-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Jesienne Pszczoły 2021 w Apilandii

z Polski

08-11-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Dofinansowanie do pasów kwietnych

z Polski

27-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Jeszcze tylko kilka dni!

z Polski

25-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

W Pile staną pszczele bioindykatory

z Polski

25-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

10 lat za 10 słoików

z Polski

19-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Zmarł Profesor Jarosław Prabucki

z Polski

15-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Wojakowa z ogrodem miododajnym

z Polski

08-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Pszczela przestrzeń w Szczepanowicach

z Polski

01-10-2021, Walerowicz Martyna - avatar Walerowicz Martyna

Ogrody miododajne w gminie Szczurowa

z Polski