fbpx

NEWS:

Miód nektarowo-spadziowy

miod nektarowo spadziowy

Zdrowy miks – czyli miód nektarowo-spadziowy. Miód ten łączy sobie silnie antybiotyczne właściwości miodów spadziowych i odżywcze miodów nektarowych.

Barwa tego miodu różni się w zależności od źródła nektaru i spadzi. Może być brązowy, ale też zielonkawy czy żółtobrązowy. Dokładne właściwości prozdrowotne nie są również określone, właśnie ze względu na kompozycję „miksu”.

Co jest w miodzie nektarowo-spadziowym?

Miody nektarowe mają sporo odżywczego pyłku, który dostaje się do słodkiej wydzieliny podczas zbierania pokarmu przez robotnice. To źródło białka, witamin, minerałów, a także antyoksydacyjnych barwników takich jak flawonole. Natomiast miody spadziowe zawierają antybakteryjne olejki eteryczne, których nadmiar jest wydalany przez mszyce.

Na co stosować miód nektarowo-spadziowy?

Ze względu jednak na bogaty skład zalecany jest na przeziębienia (ma dużą aktywność antybakteryjną), a zwłaszcza na wzmocnienie organizmu, gdy jesteśmy wyczerpani – fizycznie i psychicznie. Z tych samych powodów zaleca się go, jeśli stosuje się używki (herbata, kawa, papierosy, alkohol).

Kupiłeś pyszny miód nektarowo-spadziowy od zaufanego pszczelarza? Pozwól innym poznać jego smak, zrób zdjęcie i wrzuć na instagrama z hasztagiem #KupujPolskiMiod #MiodNektarowoSpadziowy